Mirora Translation

Almanca Çeviri

Almanca (Nemçece), Hint-Avrupa dillerinin Cermen dilleri koluna bağlıdır ve dünyanın yaygın lisanlarından biridir. Avrupa’da en büyük coğrafyaya yayılmış ve en çok konuşulan dillerden biridir. Özellikle Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İsviçre’nin büyük bölümü, İtalya’nın Güney Tirol bölümü, Belçika’nın doğu kantonları, Polonya ve Romanya’nın bazı bölgeleri ve Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinde konuşulmaktadır. Almanya, Avusturya ve Lihtenştayn’ın tek resmi dili olan Almanca, İsviçre ve Lüksemburg’un da resmi dilleri arasında yer alır.

Rusya, Macaristan ve Slovenya gibi çeşitli Doğu Avrupa ülkelerinde Almanca konuşan azınlıklara rastlanmaktadır. Ayrıca Kuzey Amerika (özellikle ABD), Latin Amerika, Arjantin ve Brezilya’nın bazı bölgelerinde de bu dil konuşulmaktadır. İçinde Fransız kökenli sözcükler taşıyan bu dil, otuz sekiz ülkede yaklaşık 120 milyon kişi tarafından kullanılır. Türkiye’de 25 bin kadar Alman ikamet etmektedir.

Mirora olarak Almanya ve Avusturya’da kurumsal iş ortaklarımız var. Dünyanın bütün dillerinden Almancaya ve Almancadan dünyanın tüm dillerine, anadili hedef dil olan çeviri ekiplerince, kaliteli, hızlı, güvenilir ve rekabetçi fiyatlarla çeviri hizmeti veriyoruz.

Uzman ekibimize danışın !

En Çok Merak Ettikleriniz

Çeviri, uluslararası kalite standartlarında anadili hedef dil olan kişiler tarafından yapılır. Mirora olarak çeyrek yüzyılı aşkın deneyimimizle dünyanın dört bir yanında anlaşmalı olduğumuz bizim gibi kalite belgeli kurumsal iş ortaklarımız hizmet vermekteyiz. Almanca çeviri de, bu iş ortaklarımız tarafından (genellikle İngilizce tampon dil olarak kullanılarak) anadili Almanca olan çevirmenler tarafından yapılır. Redaksiyon ve son okuma gibi tüm kontrol süreçleri tamamlanan iş Mirora kalite ve güvencesiyle müşteriye teslim edilir.

Bu Yazılarımız İlginizi Çekebilir ! Hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinin.

Almanca – Türkçe Çeviri ve Bu Dillerin Yapısal Evrenleri

Bu makalede dil yapılarını bilmenin çeviri sürecine katkısına yoğunlaşacak, konuyu Almanca-Türkçe çeviri bağlamında, bu iki dilin yapılarına da değinerek inceleyeceğiz.

Almanca Çeviri Üzerine Kısa Bir Sohbet

“Bin bilsen de bir bilene danış” sözünden hareketle, Almanca çeviri üzerine bir şeyler karalamadan, Almanca tercümanlık mezunu bir dostumuzla sohbet etmek istedik.