Mirora Translation

İngilizce Çeviri

İngilizce, ilk olarak 5. yüzyılda İngiltere’de ortaya çıkmış, modern zamanlarda ise küresel bir lingua franca haline gelmiş Batı Cermen dilidir. İngilizce günümüzde Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Karayipler, Avustralya, İrlanda, Kanada ve Yeni Zelanda’da yaşayan kişilerin çoğunluğunun anadilini oluşturmaktadır. İkinci dil ve resmî dil olarak dünya genelinde, özellikle İngiliz Milletler Topluluğu üyeleri ve çok sayıda uluslararası örgüt tarafından kullanılmaktadır.

Modern İngilizce, anadili farklı olan insanların konuştuğu ilk “küresel ortak dil” olarak tanımlanmaktadır. Aynı zamanda iletişim, bilim, ticaret, havacılık, eğlence, radyo ve diplomasi alanlarında egemen uluslararası yardımcı dildir. Bu nedenle dünyanın her yerinde çeviri işlerinde en sık kullanılan tampon dil (ara dil) olarak kullanılmaktadır. Dilin Britanya Adaları’ndan öteye yayılarak benimsenmesinde, Britanya İmparatorluğu ile Amerika Birleşik Devletleri’nin sömürgeci, yayılmacı politikaları ve II. Dünya Savaşı sonrasında artan ekonomik ve kültürel etkisi rol oynamıştır. İngilizce, günümüzde Amerika Birleşik Devletleri’nde, Birleşik Krallık’ta, Avustralya’da, Kanada’da, Güney Asya’nın bir bölümünde, Mısır’da ve Afrika’nın belirli kesimlerinde hem anadili hem de ana dil ya da ikinci dil olarak konuşulmaktadır. Çince (Mandarin Çincesi) ve İspanyolcadan sonra ilk resmî dil olarak dünyanın en çok konuşulan üçüncü dilidir.

Bu dilin Britanya adalarını aşarak çok daha yaygın şekilde benimsenmeye başlamasında, Britanya İmparatorluğu ile ABD’nin sömürgeci politikası ve 2. Dünya Savaşı sonrası bu devletlerin artan ekonomik ve kültürel alandaki etkilerinin çok büyük olduğunu söylemek mümkündür. Günümüzde bu dil Amerika’da, Birleşik Krallık topraklarında, Kanada’da ve Avustralya’da, Mısır’da, Afrika ve Güney Asya’nın belirli sınırlarında konuşulan hem anadil hem de 2. dil olarak varlığını sürdürmektedir. Ayrıca Çince ve İspanyolca dillerinden sonra da ilk resmi dil olma özelliğiyle birlikte dünyanın en çok konuşulan 3. dilidir. İngilizceyi anadil ve ikinci dil toplam değerleriyle birlikte dünya üzerinde 1,8 milyar kişinin konuştuğu bilinir, anadil olarak konuşan kişilerin sayısı ise 477.000’dur.

İngilizce Çeviri Hizmeti İçin Yanınızdayız

Mirora olarak ABD ve Britanya başta olmak üzere, dünyanın hemen hemen her ülkesinde profesyonel düzeyde İngilizce konusunda çeviri desteği sağlıyoruz. Kurumsal çeviri kurumlarıyla kurduğumuz ilişkiler sayesinde de dünyanın bütün dillerinden, İngilizcenin tüm diyalektlerine ve İngilizceden dünyanın tüm dillerine anadili hedef dil olan çeviri ekiplerince, kaliteli, hızlı güvenilir ve rekabetçi fiyatlarla İngilizce çeviri hizmeti veriyoruz.

Uzman ekibimize danışın !

Bu Yazılarımız İlginizi Çekebilir ! Hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinin.

Resimli İngilizce Türkçe Çeviri Teknolojisi

Günümüzde makine çevirisi gittikçe gelişiyor ve hızlı çeviri yapmak kolaylaşıyor. Makine çevirisinin son senelerde üzerinde durduğu resimli çeviri teknolojisi, kullanıcılara pratik bir çeviri yöntemi sunuyor.

Neden İngilizce Türkçe Çeviri Hizmeti Almalısınız?

Türkçe, Türk dilleri ailesine ait olan ve sondan eklemeli bir dil olarak bilinir. Genelde Güneydoğu Avrupa ve Batı Asya’da konuşulur. Türk dilleri ailesinden olan Oğuz dilleri grubundan, Batı Oğuz dili olarak bilinen Türkçe aynı zamanda Osmanlı Türkçesi’nin devamını oluşturmaktadır.

İngilizce Türkçe Çeviri Yapan Çevirmenler Türkçe Bilmiyor!

Eyvah! Ne diyor bu başlık?Evet, doğru duydunuz. İngilizce Türkçe çeviri yapan / yapabilen sayısız insan var ülkemizde ama pek azı Türkçe okumalar yapıyor.

İngilizce Çeviri Hizmeti

Çeviri hizmeti alan işletmelerin gelirlerinde artış elde etme olasılığının 1,5 kat daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? İçeriğin çevrilmesi ve yerelleştirilmesi, dijital pazarlama çağında oldukça önemlidir.

İngiliz Çeviri Dünyasından Türkçe Kısa Hikâyelere Bir Bakış

Kaç yaşında olursanız olun kısa hikâye okumak size keyif verir. Kısa hikâye demişken, Türkçe kısa hikâye yazarları arasında çığır açanlarından kaçını biliyorsunuz?

Neden Dünyanın Her Yerinde İngilizce Çeviriye İhtiyaç Duyarız?

İngilizce çevirinin yıllardır neden bu kadar popüler olduğunu hiç düşündünüz mü?İngilizce küresel bir iş dilidir.