Mirora Translation

İtalyanca Çeviri

Hint-Avrupa dil ailesinin Romen dilleri kolundan olan İtalyanca, çoğunluğunun İtalya’da ve İsviçre’nin güneyinde yaşayan yaklaşık 61 milyon kişinin konuştuğu bir dildir. İtalyan asıllı göçmenler tarafından Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Brezilya, Kanada ve Avustralya’da da sıkça konuşulur. Boccaccio, Dante Alighieri ve Petrarca gibi isimlerin Latince yerine Toskana ağzını kullanmalarının İtalyancanın gelişiminde büyük etkisi olmuştur. İtalyan dilinde bölgeden bölgeye farklılıklar vardır. Bunun nedenlerinden biri bölgede uzun zaman siyasi bir birliğin tanımlanmamış olmasıdır. Her bölgenin aralarında anlaşamayacakları derecede fark gösteren kendine özgü şivesi vardır.Romen dilleri içerisinde Latinceye en sadık kalmış olan dilin İtalyanca olması, bu dilin “Modern Latince” olarak da adlandırılmasına neden olmuştur. İtalyancayı iyi bilen birisi, aralarında büyük benzerlikler taşıyan Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Rumence, Katalanca gibi diğer Romen dillerini öğrenmekte zorluk çekmez.İtalyanca dünyanın en güzel ve sayılı melodik dillerinden biri olarak kabul edilir. Kelimelerin neredeyse tamamının ünlü harf ile bitmesi ve kesif vurgularının olması dile kendine özgü bir melodi verir. Rönesans döneminde zamanın geçerli dili İtalyanca olduğundan pek çok dili de etkilemiştir. Özellikle müzik alanında terminoloji İtalyancadır.

İtalyanca Alfabesi

İtalyan alfabesinde 21 harf vardır. J, K, W, X ve Y harfleri sadece yabancı kökenli kelimelerde bulunan, İtalyanca da kullanılmayan harflerdir.

A B C D E F G H I L M N O P Q R S T U V Z a b c d e f g h i l m n o p q r s t u v z

İtalyanca Çeviri Hizmeti

Mirora olarak İtalya’da kurumsal çeviri kurumlarıyla kurduğumuz ilişkiler sayesinde dünyanın bütün dillerinden İtalyancaya ve İtalyancadan dünyanın tüm dillerine anadili hedef dil olan çeviri ekiplerince, kaliteli, hızlı güvenilir ve rekabetçi fiyatlarla çeviri hizmeti veriyoruz.

Bu Yazılarımız İlginizi Çekebilir ! Hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinin.

İNGİLİZCE – İTALYANCA ÇEVİRİ HİZMETİ ALMAK İÇİN 3 NEDEN

İtalyan pazarına girmek isteyen bir girişimciyseniz veya uluslararası alanda işini büyütmek isteyen bir İtalyan işletme sahibiyseniz, dilin büyük bir engel olabileceğini görürsünüz ama durun, hemen endişelenmeyin