Mirora Translation

Lehçe Çeviri

Lehçe, 39 milyonu Polonya’da olmak üzere dünyada toplam 50 milyon kişi tarafından konuşulduğu tahmin edilen dildir. Polonya’nın resmi dilidir. Lehçe Hint-Avrupa dilleri ailesinin Slav dilleri öbeğine bağlı bir dildir. Dünyada yaklaşık 44 milyon insanın anadilinin Lehçe olduğu tahmin edilmektedir.

Lehçe çekimsel bir dildir ve vurgu genellikle sondan itibaren ikinci heceye düşer. Lehçe şu anda Batı Slav temsilcileri arasında en fazla kullanıcıya sahiptir ve ortak kullanım açısından ikinci Slav dilidir.

Lehçede Latin alfabesi kullanılır ve ek aksan işaretleri ile zenginleştirilmiştir. Resmi dil olarak kabul edildiği tek ülke Polonya’dır ancak Avrupa Birliği’nin de tanınmış resmi dillerinden biridir. Azınlık dili olarak onaylandığı ülkelerse Çekya, Slovakya, Romanya ve Ukrayna’dır Modern Lehçe, öncelikle kitle eğitimi ve iletişiminin ve insanların kitlesel göçünün etkisiyle yüksek derecede homojenlik ile ayırt edilir. Polonya genelinde yaygın olan standart dilin yaygınlaşması, kırsal alanlarda bir ölçüde korunmuş olan mevcut diyalektik farklılıkların önemli ölçüde bulanıklaşmasına neden olmuştur.

Mirora Lehçe Çeviri Hizmeti

Mirora Polonya’daki kurumsal çeviri şirketleriyle uzun yıllardır işbirliği sağlamıştır. Bu sayede Mirora özellikle İngilizceyi tampon dil olarak kullanarak, dünyanın bütün dillerinden Lehçeye ve Lehçeden dünyanın tüm dillerine profesyonel çeviri ekiplerince, kaliteli, hızlı, güvenilir ve rekabetçi fiyatlarla çeviri hizmeti vermektedir.