Mirora Translation

Portekizce Çeviri

Portekizce, iki yüz milyondan fazla kişinin anadili olarak konuştuğu bir dildir. Dünya üzerinde en çok konuşulan altıncı dildir. Güney Amerika’da ve Latin Amerika’da nüfusun neredeyse yarısı Portekizce konuşur. Hint-Avrupa dil ailesinin İtalo-Keltik alt grubunun Romen dilleri koluna bağlı olan bu dil, İspanyolcaya çok benzer ancak İspanyolcadan daha yumuşak ve melodiktir. Sözcük haznelerinin çoğu ortak olsa da, Portekizcede İspanyolcada kullanılmayan burundan sesler çokça yer almaktadır. Portekizcenin yakın olduğu diğer diller İtalyanca, Fransızca ve Rumence’dir. Bu dil, 15. ve 16. yüzyılda Portekiz’in sömürgeleştirme siyasetiyle dünya üzerinde daha hızlı yayılmıştır. Brezilya ve Portekiz’de sesletim açısından farklı şiveler konuşulmasına rağmen, iki ülkede yaşayanlar anlaşmakta zorluk çekmez. Az sayıda da olsa bazı sözcükler iki ülkede farklı söylenir. Portekiz’de “ananas”, Brezilya’da “abacaxi”dir.

Portekizcenin Resmi Dil Olduğu Ülkeler

Resmî dil olarak kabul edildiği ülkeler: Angola, Brezilya, Yeşil Burun Adaları, Doğu Timor, Gine-Bissau, Ekvator Ginesi, Mozambik, Portekiz, São Tomé ve Príncipe.

Portekizce sesli harflerinde ayrıca à, á, â, ã, é, ê, í, ó, ô, ú işaretlerini ve ch, lh, nh, rr, ss, qu, gu digraflarını kullanır.

Mirora, Portekiz’de ve Brezilya’da profesyonel ve kurumsal çeviri şirketleriyle uzun yıllardır işbirliği sağlamıştır. Bu sayede Mirora, dünyanın bütün dillerinden Portekizcenin tüm diyalektlerine ve Portekizceden dünyanın tüm dillerine anadili hedef dil olan çeviri ekiplerince, kaliteli, hızlı güvenilir ve rekabetçi fiyatlarla çeviri hizmeti vermektedir.