Mirora Translation

İrlandaca Çeviri

İrlandaca (Gaelige), Hint-Avrupa dil ailesinin Kelt dilleri koluna ait bir dildir. İrlanda’nın, Birleşik Krallık’a bağlı Kuzey İrlanda’nın ve Avrupa Birliği’nin resmî dilidir. İrlandaca, Batı Avrupa’da halk dili kullanılarak yazılmış en eski edebiyata sahiptir. Çağdaş İngiliz yazınında pek çok tanınmış İrlandalı yazar bulunmaktadır. James Joyce, Samuel Beckett, W.B. Yeats, Bernard Shaw, Oscar Wilde, Jonathan Swift, Seamus Heaney ve diğer ünlü İrlandalı yazar İngiliz edebiyatının simge isimlerine dönüşmüşlerdir.

İrlanda’da halkın %36’sı İrlandaca konuşabildiğini belirtmiştir. Günlük dil olarak ülkenin batı kıyılarındaki bazı bölgelerde yoğunlaşan İrlandaca, İrlanda’nın pek çok bölgesinde ikinci dil olarak kullanılmaktadır. Genel halkın sadece %1,8’i İrlandacayı günlük konuşmaktadır. Galway, Kerry, Cork ve Donegal, Waterford’un küçük bir kısmı, Mayo ve Meath bölgelerinde İrlandaca anadili olarak geçer. Son yıllarda yapılmaya başlanan anadilinde eğitim ve İrlandacanın resmi dil olarak kabul edilmesi sayesinde “geleceği geçmişinden daha parlak dil” tanımlaması yapılmıştır. Bu konuyla ilgili ilginç blog yazımızı okumanızı öneririz. https://www.mirora.com/anadili/

İrlanda Çeviri İşlerinizde Mirora Yanınızda

İrlandaca (Galce) çeviri işleriniz için Mirora’ya güvenebilirsiniz. Mirora 2006 yılında Dublin’de bir şube açarak İrlanda’daki pek çok çeviri firmasına ve çevirmenler loncasına kayıtlı serbest çevirmenle iş birlikleri geliştirmiştir. Mirora, 2006 yılından itibaren özellikle İngilizce tampon dil olarak kullanılarak İrlandacaya ve İrlandacadan yine İngilizce tampon dil olarak kullanılarak dünyanın tüm dillerine, kaliteli, hızlı, güvenilir ve rekabetçi fiyatlarla çeviri hizmeti veriyor.