Mirora Translation

ISO 9001:2015 Sahibi Bir Çeviri Şirketi ile Çalışmanın En Büyük 3 Faydası

ISO 9001:2015 Sahibi Bir Çeviri Şirketi ile Çalışmanın En Büyük 3 Faydası

Çeviri endüstrisi, hemen herkesin yararlandığı hizmetleri üretmesine rağmen genellikle görünmezliği ile şaşırtan bir çalışma alanıdır. Gerçek şu ki, çeviri, dünya ekonomisinin büyük bir parçasıdır ve çeviri hizmetlerini tahmin edilenden çok daha fazla sayıda insan kullanmaktadır. Çoğu insan çeviriyi yalnızca dilini konuşmadıkları bir yere seyahat ettiklerinde düşünür, ancak kurumlar çeviri hizmetlerinden her zaman faydalanır. Belgelerinizi çevrilmesi için bir partner bulduğunuzda, bu şirketin Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) gibi bir kuruluş tarafından sertifikalandırılmış olmaları çok muhtemeldir.

ISO 9001:2015 nedir?

ISO 9001:2015 standardı, uluslararası kalite yönetim standardıdır. Kaliteyi ve sürekli iyileştirmeyi yönetmek için en iyi bilinen çerçeveyi temsil eder. Standartları; müşteri odaklılık, süreç yaklaşımı ve sürekli iyileştirme dâhil olmak üzere bir dizi temel ilkeye dayanmaktadır. Büyüklüğü veya alanı ne olursa olsun, herhangi bir sektördeki herhangi bir kuruluşa uygulanabilir.

ISO 9001:2015; kuruluşların müşterilerin, çalışanların, paydaşların ve toplumun ihtiyaçlarını karşılayan kalite yönetim sistemlerini (QMS) tanımlamasına ve uygulamasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. ISO 9001:2015, kalite yönetim sertifikasyonunun en güncel sürümüdür ve bu sertifikayı alan şirketlerin uyumluluğu sürdürebilmeleri için titiz bir süreçten geçmeleri gerekmektedir. Bu sertifikasyon, yüksek kaliteli çeviri hizmeti veren şirketlerin süreçlerini yürütürken gerekli kontrol noktalarını oluşturduklarından, uyguladıklarından ve de kaynak ve hedef metnin bütünlüğünü korurken bunu zamanında yaptıklarından da emin olmayı içerir.

ISO 9001:2015’e sahip bir çeviri şirketiyle çalışmaya karar verdiğinizde, sektörün önde gelen Kalite Yönetim Sistemleri standardını da seçmiş olursunuz. Böylece kaliteli çözümler sunmaya kararlı olduğunu, üst düzeyde müşteri hizmeti sağladığını ve endüstri standartlarını karşılayan standart işletim prosedürleri altında faaliyet gösterdiğini kanıtlamış bir ortakla iş birliği yaparsınız.

ISO 9001:2015’e sahip olan çeviri şirketleri, profesyonel olmalarının yanı sıra etik ve şeffaftırlar. Bu şirketler müşterilerini ve onlar sayesinde öğrendiklerini suiistimal etmezler ve bu da onları güvenilir kılar.

ISO 9001:2015’e sahip bir çeviri şirketi ile çalışmanın en önemli 3 avantajı şunlardır:

1. Kalite Güvencesi

ISO 9001:2015, çeviri firmanızın kalite kontrol önlemlerine sahip olmasını sağlayan uluslararası bir standarttır. Bu, belgelerinizin doğru çevrileceği ve nihai üründe en az hata yüzdesi ile karşılaşacağınız anlamına gelir.

2. Tutarlı Hizmet Sunumu

ISO 9001:2015 KYS sertifikasına sahip bir çeviri şirketi, her gereksindiğinizde çevirilerinizi tutarlı bir şekilde teslim edebilecektir. Bunun nedeni, iş akışlarını tanımlamış olmaları ve çalışırken bu tanımlı süreçlere uymak zorunda olmalarıdır.

3. Maliyet Tasarrufu

ISO 9001:2015 sertifikasına sahip bir çeviri firmasıyla çalışmanın bir başka avantajı da zaman içinde maliyet tasarrufu sağlamasıdır. Bu tasarrufun nedeni, çeviri firmalarının süreçlerini kolaylaştırmalarına ve her şeyin sorunsuz çalıştığından emin olmalarına izin vermesidir, böylece bu tasarrufları müşterilerine daha düşük fiyatlar veya daha fazla katma değerli hizmetler (redaksiyon veya düzenleme gibi) şeklinde iletebilirler.

Burada gördüklerimiz, ISO 9001:2015 akreditasyonuna sahip bir çeviri şirketi ile çalışmanın faydalarını vurgulamaktadır. Böyle bir şirketle çalışmayı seçenlerin mükemmel kalite, uygun maliyetli hizmet ve daha hızlı geri dönüş sürelerinden yararlanabilecekleri açıktır.

ISO 9001:2015 Sahibi Bir Çeviri Şirketi ile Çalışmanın En Büyük 3 Faydası