Mirora Translation

Korece Çeviri

Korece, Kore yarımadasında ve komşusu Çin’e bağlı Yanbian Kore Özerk İli’nde yaygın olarak kullanılan bir Kore dilidir. Günümüzde Koreceyi anadili olarak konuşan 77 milyondan fazla insan olduğu bilinmektedir. Hem Kuzey Kore hem de Güney Kore’nin resmî dilidir. Dil, hece alfabesi olan Hangıl veya Çince logogramlar olan Hanja ile yazılabilir. Korece, Jeju’da konuşulan Jejuca ile birlikte Kore dilleri içerisinde yer alır.

Aynı Japonca gibi izole dil olarak sınıflandırılan Kore dillerini herhangi bir başka dil ailesi içerisine yerleştiren bir teori kabul görmemektedir. Tarihte Ural-Altay dil ailesi ve sonrasında Altay dilleri içerisinde sınıflandırılmış olmasına rağmen 20. yüzyıldan sonra bu savlar da akademik olarak geçerliliğini kaybetmiştir. Korecenin, söz varlığı ve gramer özellikleri nedeniyle Japon dilleriyle akraba olabileceği de öne sürülen görüşler arasındadır.

Koreliler günümüzde Kore alfabesi Hangul’dan faydalanır. Bu alfabe ağzın ve dilin aldığı şekle göre karakterize edilir. Güney Kore’de ise çocuklara halen Çince karakter öğretilmektedir.

Korece Çeviri Hizmeti

Mirora Güney Kore’deki kurumsal çeviri şirketleriyle uzun yıllardır işbirliği sağlamıştır. Bu sayede Mirora özellikle İngilizceyi tampon dil olarak kullanarak, dünyanın bütün dillerinden Koreceye ve Koreceden dünyanın tüm dillerine profesyonel çeviri ekiplerince, kaliteli, hızlı, güvenilir ve rekabetçi fiyatlarla çeviri hizmeti vermektedir.

Bu Yazılarımız İlginizi Çekebilir ! Hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinin.

Korece Çeviri Yapmak

Günümüzde büyük bir popülariteye sahip olan Kore müziği ve dizileri, Koreceye olan ilgiyi ve dolayısıyla Korece çeviri hizmetine duyulan talebi artırıyor.

KORECE ÇEVİRİ

Yabancı Hizmet Enstitüsü’nün (FSI), dilleri öğrenme güçlüğüne göre sıraladığı ve İngilizce konuşan birinin harcaması gereken yaklaşık süreyi gösteren bir liste hazırladığını biliyor muydunuz?