Mirora Translation

Dünya Veri Gizliliği Günü – Verileriniz Bizimle Güvende

Dünya Veri Gizliliği Günü – Verileriniz Bizimle Güvende

Bugün 28 Ocak Perşembe, yani Dünya Veri Gizliliği Günü!

Hiç kuşkusuz internet ve bağlı yazılımlar günümüzde hayatımızı kolaylaştırmada çok önemli bir yere sahip. Hatta bu önem gittikçe artıyor, sanal alem tüm hayatımızı daha çok avucunun içine alıyor. Her ne kadar hepimiz zaman zaman bu durumdan şikâyetçi olsak da nihayetinde basit bir kâr-zarar hesabı sonunda başımızı eğip kullanmaya devam ediyoruz.

Ancak aslında tüm bu yazılımları kullanırken kişisel verilerimizi yanlışlıkla başkalarıyla paylaşmak ve bunun sonucunda başımıza bir sürü olmadık işin gelmesi çok ufak bir hatamıza bakıyor. Bunu anlamak için yalnızca zaman zaman ana akım medyada karşımıza çıkan bazı haberlere göz atmak yeterlidir.

Bu sebeple, ilk olarak 2007’de kutlanmaya başlayan Dünya Veri Gizliliği Gününün amacı, bu alandaki farkındalığı artırmak ve gizlilik ve veri korumayla ilgili en iyi uygulamaları teşvik etmektir. Ülkemizde de 2016 yılından itibaren kutlanılmaya başlanan Veri Gizliliği Günü, ilgili kurumların 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe giren Kişisel Verilerin Korunması Kanununa dikkat çekmesi için önemli bir fırsat olarak görülmektedir.

Mirora ailesi olarak müşterilerimizin bizimle paylaştığı gerek şahsî gerek kurumsal her türlü bilginin kendileri için ne denli hayatî önem taşıdığının bilincindeyiz. Gizlilik ihlali neticesinde canımızı sıkacak tüm olası senaryolara dair kendi emniyetimize nasıl özen gösteriyorsak müşterilerimizin gizliliği adına da aynı özeni gösteriyoruz. Bu doğrultuda tüm çevirmenlerimiz ile diğer hizmet sağlayıcılarımızla kapsamlı gizlilik sözleşmeleri imzalıyor ve hem kendi hem de müşterilerimizin gizliliğini kanunlarla güvence altına alıyoruz.

Dünya Veri Gizliliği Gününüz Kutlu Olsun!

Mirora’yla güvende kalın!

Dünya Veri Gizliliği Günü – Verileriniz Bizimle Güvende