Mirora Translation

İbranice Çeviri

İbranice, Afro-Asyatik dil grubunun Kuzeybatı sınıfındaki, Kenan dilleri koluna bağlı ve İsrailoğulları’na özgü olan Semitik bir dildir. Modern İbranice, 2013 istatistik verilerine göre dünya çapında dokuz milyondan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır. Geçmişte bu dil, Tanah’da “İbranice” adıyla anılmasa da, Yahudilerin ve atalarının ulusal dili olarak kabul edilir. Paleo-İbranice’nin ilk yazılı örnekleri MÖ 10. yüzyıldan kalmaktadır.

İsrail’in resmî dili olan İbranice, günümüzde hâlâ konuşulan tek Kenan dili olma özelliğine sahiptir. İsrail dışında yaşayan Yahudi azınlıklar tarafından da konuşulur ve Polonya’da tanınmış azınlık dilidir. İbranice, 22 harflik İbrani Alfabesinden oluşur ve sağdan sola doğru yazılır. İsrail ve ABD başta olmak üzere Avustralya, Kanada, Almanya, Filistin, Panama ve Birleşik Krallık’ta konuşulur. Bunun dışında Batı Şeria’da Yahudi olmayan bir azınlık ve dünyanın pek çok yerindeki Yahudi azınlıklar tarafından dini dil olarak konuşulur.

İbranice Çeviri Hizmeti

Mirora İsrail’deki kurumsal çeviri şirketleriyle uzun yıllardır işbirliği sağlamıştır. Bu sayede Mirora özellikle İngilizceyi tampon dil olarak kullanarak, dünyanın bütün dillerinden İbraniceye ve İbraniceden dünyanın tüm dillerine profesyonel çeviri ekiplerince, kaliteli, hızlı, güvenilir ve rekabetçi fiyatlarla çeviri hizmeti vermektedir.

Bu Yazılarımız İlginizi Çekebilir ! Hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinin.

Modern İbranice ve Çeviri

Başlığı okuyunca ‘’Modern İbranice nedir ki?’’ diye merak edebilirsiniz. Çoğunlukla sadece İbranice olarak adlandırdığımız bu dilin tarihi aslında oldukça geriye gider ve tarihte önemli bir yere sahiptir.