Mirora Translation

Tayca Çeviri

Tayların anadili olan Tayca, Tayland’ın ulusal ve resmî dilidir. Tayca, kökeninin güney Çin’de olduğuna inanılan Tai-Kadai dil ailesinin Tay grubuna mensuptur. Bazı dilbilimciler Taycanın Avustroasyatik, Avustronezyan ve Sino-Tibet dil ailelerine bağlantı olduğunu öne sürmüştür.

Tayca dilinde ses perdeli ve analitiktir. Bağlantılı dil konuşmayanlar için tonlaması, karmaşık yapısı ve belirgin fonolojisi ile öğrenilmesi oldukça zor bir dildir.

Tay alfabesi, yani Tayca, 44 sessiz harften oluşan bir hece yazısıdır. 18 ünlü ve 6 çift sesli harf vardır. Harflerden sekizi, yalnızca Pali ve Sanskritçe kaynaklı kelimeleri yazmak için kullanılır.

Tayca Çeviri Hizmeti

Tayca çeviri işleriniz için Mirora’ya güvenebilirsiniz. Uzak Doğu dillerinde uzmanlaşmış kurumsal iş ortaklarımız olduğundan özellikle İngilizce tampon dil olarak kullanılarak Taycaya ve Taycadan yine İngilizce tampon dil olarak kullanılarak dünyanın tüm dillerine, kaliteli, hızlı, güvenilir ve rekabetçi fiyatlarla çeviri hizmeti verebiliyoruz.

Bu Yazılarımız İlginizi Çekebilir ! Hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinin.

Tayca Türkçe Sesli Çeviri Neden Önemlidir?

Tayland’ın resmi dili olan Tayca, ülkede konuşulan 60’tan fazla dil içerisinde en yaygın olanıdır. Tayca, sadece Tayland’da değil, Singapur ve çokça Taylandlı göçmenin bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde…

KÜLTÜRLER ARASI KÖPRÜ KURMA: TAYCA TÜRKÇE ÇEVİRİ

Uluslararası ticaret ve kültürel alışverişin genişlemesi nedeniyle dil çevirisi hizmetleri artık her zamankinden daha büyük bir öneme sahip. Tayca Türkçe çeviri, talep edilen çeşitli dil kombinasyonları arasında yaygın olan hizmetlerden biri.