Mirora Translation

Profesyonel Çeviri Hizmeti İşletmenin Büyümesini Nasıl Sağlar?

Profesyonel Çeviri Hizmeti İşletmenin Büyümesini Nasıl Sağlar?

Türkiye’nin kuzeyinde, küçük İskilip kasabasında bir meyve satıcısı olduğunuzu ve bir grup yabancının sizinle iletişime geçmeye çalıştığını hayal edin. Meyvelerinizi satın almakla ilgileniyorlar, ancak dil engeli nedeniyle sattığınız meyvelerin diğer bölgelerin ürünlerinden iki kat daha lezzetli olduğunu onlara bir türlü açıklayamıyorsunuz. İskilip vadilerinden bu taze ürünü denemeleri gerektiğini, yoksa hayatlarının geri kalanında bu cennet lezzetlerini tatmadıkları için çok pişmanlık duyacaklarını söyleyemiyorsunuz.

Ancak onların dilini konuşamadığınız ve ürünlerinizin tam da onların ihtiyaç duydukları şeyler olduğuna ikna edemediğiniz için, siz onlara bir şey satamadan tezgâhınızdan ayrılıyorlar ve günün en önemli müşterilerini kaybediyorsunuz.

Bu senaryo, yerel işletmelerin dijital alanda deneyimlediklerinden farklı değildir. Her gün binlerce yerel şirket, dil engeli nedeniyle, internet siteleri ve sosyal medya sayfalarındaki içeriğin anlaşılmaması yüzünden yurt dışından potansiyel müşterilerini kaybetmektedir.

İşletmeler WEB sayfalarının ya da sosyal medya paylaşımlarının içeriklerini çevirtmek için profesyonel çeviri hizmetleri almaya yatırım yaparsa tüm bu kayıplar önlenebilir ve uluslararası iş standartlarını karşıladıklarından emin olabilirler.

Profesyonel Çeviri Hizmeti İşinizin Büyümesini Nasıl Sağlar?

Şirketin Müşteri Portföyünün Genişlemesine Yardımcı Olur

Çevrimiçi hedef kitlenizle sadece kendi yerel dilinizde iletişim kurduğunuzda, hedef kitlenizin erişimini birkaç bin kişiyle sınırlamış olursunuz. Bunlar, yerel dilinizi konuşabilen ve anlayabilen kişilerdir ve dolayısıyla web sitenizin ve sosyal medya sayfalarınızın içeriğini kavrayabileceklerdir. Ancak yerel dilinize aşina olmayanlar için içerik fazla yabancı görünecek ve web sayfasını tıkladıkları kadar hızlı bir şekilde kapatacaklardır.

Google arama sonuçları, arama sonuçlarını coğrafi konumumuza göre sıralamak ve düzenlemek için konum filtreleri kullansa da, bazen alaka düzeyine ve anahtar kelime eşleşmesine bağlı olarak dünyanın diğer bölgelerinden alakalı içerik gösterebilir. Dolayısıyla şu anda, olasılık düşük olsa bile, doğru düzgün yerelleştirilmiş web siteniz, Türkiye’de sunmanız gereken ürünleri veya hizmetleri arayan Kanadalı ya da Koreli bir kullanıcının arama sonuçlarında da görünebilir.

Web sayfalarınızın ve sosyal medya sayfalarınızın içeriğini çevirmek için profesyonel bir çeviri hizmeti almaya karar verirseniz, Kanada, Kore pazarlarına veya başka herhangi bir uluslararası pazara kolayca girebilir ve müşteri portfoyünüzü dünya çapında milyonlarca potansiyel müşteri ile genişletebilirsiniz.

Profesyonel Çeviri Hizmeti İşletmenin Büyümesini Nasıl Sağlar?

Şirketinizin Uluslararası Bir Markaya Dönüşmesine Yardımcı Olur

Hatırlamanız gereken tek şey, çevrimiçi ortam söz konusu olduğunda, işletmenizin büyümesini garanti edecek olan şeyin daha fazla görünürlük olacağıdır. İsminizi ne kadar çok duyar ve görürlerse, sizi bir sonraki satın alma işlemi için düşünme şansı da o kadar yüksek olacaktır. Ancak çevrimiçi varlığınızı artırmak için, kendinizi uluslararası bir marka olarak göstermelisiniz. Uluslararası bir dilde iletişim kurmalı ve izleyiciyi küresel pazarın ihtiyaçlarının farkında olduğunuza ikna etmelisiniz.

Profesyonel bir çeviri hizmeti almak, şirketinizi uluslararası bir markaya dönüştürmenize yardımcı olacaktır. İçeriğiniz üzerinde çalışacak profesyonel çevirmenlerden oluşan ekip, uluslararası bir kitlenin beklentilerinin tam olarak ne olduğunu ve içeriğinizi onlar için nasıl ilgi çekici ve ikna edici hale getireceğini bilir. İşletmeniz uluslararası pazara girdiğinde ve kendinizi uluslararası bir marka olarak belirlediğinizde, uluslararası bir kitlenin ihtiyaçlarını karşıladığınızda, hiç kimse işinizin büyümesini ve başarısını durduramaz.

Profesyonel Çeviri Hizmeti İşletmenin Büyümesini Nasıl Sağlar?