Mirora Translation

Türkçe Çeviri: İşinize yardımcı olabilir mi?

Türkçe Çeviri: İşinize yardımcı olabilir mi?

Türkçe, diğerleri kadar iyi bilinen veya popüler dillerden biri gibi görünmeyebilir. Bazı insanlar sadece birkaç kelime Türkçe bilirken, bazıları ise bu dili hiç duymamış olabilir. Ancak pek çok kişinin bilmediği bir şey de, Türkçenin dünya genelinde Web Sitesi içeriğinde en çok kullanılan dördüncü dil olduğudur. Bu bilgi, Türkçe çeviri hakkındaki düşüncelerimizi ve bunun işletmeler veya ülkeler için önemini değiştiriyor. En önemlisi, bu istatistik bize gösteriyor ki; internette bizi bekleyen büyük bir kitle var. Bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz; markanızı oluşturmak ve işinizi büyütmek istiyorsanız Türkçe, potansiyel müşteriler için yeni bir ufuk açar.

Türkçe çeviri neden bu kadar önemli?

Türk çeviri sektörünün büyümesine birçok faktör katkıda bulunmuştur. Her şeyden önce, Türkçe konuşan kitlenin online alışveriş sitelerine olan ilgisi, bu sitelerin müşteri tabanını Türkiye’ye ve ilgili diğer ülkelere genişletmesine olanak sağlamıştır. Bu sitelerin popülerliği arttıkça, Web Sitelerinin potansiyel müşterilere göre uyarlanması gerekli hale gelmiştir ve bu da çeviri hizmetleri için bir talep yaratmıştır.

Türkçe çevirinin önemli olmasının diğer bir nedeni ise hızlı artan nüfusudur. Sadece 2000 ve 2017 yılları arasında Türkiye nüfusunda %20’den fazla büyüme görülmüştür. Türkçe bilenlerin sayısı arttıkça onlara hitap eden hizmetlere olan talep de doğal olarak artmıştır.

Dünya çapında Türkçe konuşan yaklaşık 78 milyon insan var ve bunlar Türkiye, Kıbrıs, Avrupa ve Orta Doğu’nun başka yerleri dâhil olmak üzere birçok farklı ülkeye yayılıyor. Bu da demek oluyor ki; işinizi küresel veya yerel olarak genişletmek istiyorsanız, Türkçe çeviri sizin için harika bir yol olabilir. Web Sitenizin veya pazarlama materyallerinizin nitelikli Türkçe çevirilere sahip olması bu yeni pazarlara girmek için oldukça önemlidir.

Mümkün olan en iyi Türkçe çeviri nasıl elde edilir?

Muhtemelen Google Çeviri’yi kullanarak Türkçe konuşabileceğinizi ya da en azından bu şekilde idare edebileceğinizi düşünüyorsunuz. Bu düşünce size doğru geliyor olabilir ama Türkiye’de iş yapıyorsanız, Google Çeviri gibi makine çeviri programları sizi yarı yolda bırakabilir. Neden mi?

Türkçe, sondan eklemeli bir dildir. Bu da fazladan bağlam eklemeden veya cümlenin sırasını değiştirmeden kelimeleri İngilizceye doğru bir şekilde çevirmeyi zorlaştırması demektir.  Her iki dile de hâkim olan uzman çevirmenler bir cümledeki her kelimenin nüanslarını nasıl yorumlayacaklarını bilirler, bu da onların anlamı otomatik çeviri araçlarının yaptığından daha doğru bir şekilde iletmelerine olanak tanır.

Türkçe konuşan müşterilere ulaşmak veya onları potansiyel alıcılar olarak hedeflemek istiyorsanız, Türkçe çeviri hizmetleri işinize yardımcı olacaktır. Kalite belgeli, uzman ekiplere sahip olan profesyonel firmalardan çeviri hizmeti almak bunu başarmak için en iyi başlangıçtır.

Türkçe Çeviri: İşinize yardımcı olabilir mi?