Mirora Translation

En İyi 5 Çeviri Yönetim Sistemi

En İyi 5 Çeviri Yönetim Sistemi

Son yirmi yılda yaşanan hızlı teknolojik ilerlemeyle birlikte, küresel pazarlarda yerel işletmeleri projelendirme ve genişletme fırsatı katlanarak artmıştır. Bugün, Amazon gibi Web Siteleri bile 200’den fazla ülkeye hizmet veriyor ve kullanıcının konumunu izleyerek dillerini İngilizceden yerel dile otomatik olarak geçirmek için çeviri yönetim sistemlerini veya yazılımlarını aktif olarak kullanıyor.

Çeviri Yönetim Yazılımı Nedir?

Çeviri yönetim sistemleri veya yazılımları, bir dilde yazılmış içeriği otomatik ya da yarı otomatik olarak diğerine çevirmek için tasarlanmış özel yazılım programlarıdır. Dünyanın dört bir yanındaki devlet Web Sitelerinin yanı sıra özel birçok Web Sitesi, operasyonlarının erişimini genişletmek ve insanların kendi yerel dillerinde yazılmış içeriği anlamalarına yardımcı olmak için çeviri yönetimi yazılımını kullanmaktadır. Bu Web Siteleri, uluslararası bir kullanıcının Web Sitesinin amacını okuyup anlayabilmesini sağlamak için optimize edilmiş otomatik çeviri özelliklerini kullanır. Microsoft gibi şirketler bile uluslararası bir varlık elde etmek ve Web Sitelerini çok dilli yapmak için çeviri yönetim sistemlerinden faydalanmaktadır.

Büyüyen işletmenizin başarısı için, işinizi kolaylaştırmak, verimliliği artırmak, maliyetleri en aza indirmek ve uluslararası pazara girerek daha fazla kar elde etmek için aşağıdaki en iyi 5 çeviri yönetim sisteminden haberdar olmanız önemlidir. Ancak Türkçe gibi Batı Avrupa’da konuşulan dillerin dışında kalan dillerde otomatik çeviri yazılımlarının çıktılarını doğrudan kullanmanın riskleri konusunda da dikkatli olmanız gerekiyor. Özellikle prestijinizin

Çeviri yönetim sistemleri veya yazılımları, bir dilde yazılmış içeriği otomatik ya da yarı otomatik olarak diğerine çevirmek için tasarlanmış özel yazılımlardır. İşletmeler tarafından kullanılan en iyi 5 çeviri yönetim sistemini ve bilgisayar destekli çeviri programını öğrenmek için bu blog yazısını okuyun.

önemsendiği, kurumsal güvenirliliğinizin ve marka değerinizin temsil edildiği metinlerde otomatik çeviri yazılımı kullanmaktansa yeterliliğini kanıtlamış, deneyimli çeviri şirketleriyle çalışmanız çok önemlidir.

En İyi 5 Çeviri Yönetim Yazılımı

1.   O Localize

O Localize ya da Localize, Tinder, Microsoft, Cisco ve Statuspage gibi endüstri liderleri tarafından çeviriye harcanan saatlerin sayısını azaltmak için kullanılan etkili bir çeviri yönetimi yazılımıdır. Tüm süreci otomatikleştirir ve birden çok dilde içerik ve web sayfaları oluşturmak yerine O Localize, kullanıcıların dil tercihlerini seçmelerine ve içeriği seçtikleri dile çevirmelerine izin verir. Kullanıcıların sayfayı çevirmek için herhangi bir ilave eklentiye ihtiyacı yoktur.

Localize, işletme sayfanızın çevrilmesini ve Google’daki en iyi arama sonuçlarında sıralanmasını sağlamak adına SEO için optimize edilmiştir.

2.   Transifex

Transifex, şirketlerin Web Siteleri ve mobil uygulamalar için optimize edilmiş dijital içeriklerini çevirmelerine olanak tanır. Yazılım, şirketlerin küresel bir izleyici kitlesine ulaşmasına yardımcı olmak için Netflix ve YouTube gibi video akışı Web Sitelerinde görünen altyazıları çevirmek için bile kullanılıyor.

Transifex, Yaml, Gettext ve XLIFF biçimleriyle uyumludur ve komut satırındaki araçları ve içeriği yönetmenize yardımcı olan yenilikçi bir çeviri depolama motoru sayesinde yazılım geliştiriciler için daha uygundur.

3.   memoQ

Yerelleştirme ve çeviri süreçlerinizi kolaylaştırma hedefiyle memoQ çeviri yönetim sistemi, süreçleri küresel ölçekte otomatikleştirmenize ve yönetmenize olanak tanır. Kuruluşlar için, bağlantı, proje takibi, esnek iş akışı yönetimi, özelleştirilebilirlik, gelişmiş raporlar ve çok daha fazlasını içeren çok sayıda kişiye özel özellik sunar.

Çevirmenler, redaktörler ve son okumacılar için süreçleri ayrı ayrı yönetilebilir kılan memoQ, çeviri süreçlerini hızlandırmaya yardımcı olan gelişmiş özelliklere sahip uyumlu bir çeviri ortamı sunar.

4.   Memsource

Bu çeviri yönetim sistemi, Al (yapay zeka) teknolojisi ve geleneksel çeviri teknolojisinin ideal bir kombinasyonuyla çeviri maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olacak bir yaklaşım sunar.

CSA Research tarafından 2019’da en uyumlu Çeviri Yönetim Sistemi olarak seçilen Memsource, otuzdan fazla makine çevirisi motorunu, elliden fazla dosya türünü ve beş yüzden fazla dili destekliyor.

Memsource tarafından sunulan bazı temel özellikler şunlardır:

  • Teknoloji yönetimi
  • Çeviri belleği
  • Dilbilimciler ve proje yöneticileri için mobil uygulama
  • Makine çevirisi
  • Rest API ve bağlayıcılar
  • Yapay zekâ
  • Çeviri yönetimi

5.   SmartCat

Bu çeviri yönetim sistemi, çeviri endüstrisindeki tüm alıcıları ve tedarikçileri, hepsinin büyüyebileceği, etkileşimde bulunabileceği ve birbirleriyle işbirliği yapabileceği entegre bir ağda bir araya getirir.

SmartCat, yüksek düzeyde optimize edilmiş yüksek kaliteli dil kaynaklarının yardımıyla yerelleştirme sürecinizi kolaylaştırmaya çalışır. SmartCat ile küresel içeriğinizin geleneksel işlemlere kıyasla kat kat hızlı ve ekonomik çalışmasını bekleyebilirsiniz.

En İyi 5 Çeviri Yönetim Sistemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir